Mission possible

by April 01, 2012 0 komentarze
It's not that easy to learn a foreign language, and sometimes it's even much more difficult to overcome your fear of speaking it. But it isn't mission impossible ;)
Check out this young student from the U.K. who can speak 11 different languages.
 
 

A dla tych, którzy dopiero zaczynają uczyć się angielskiego:
Nauka nowego języka nigdy nie jest łatwa, czasem trudniejsze staje się przezwyciężenie własnego strachu przed mówieniem w tym języku. Na pocieszenie, nie jest to jednak zadanie nie do wykonania.
Powyższe wideo prezentuje studenta z Wielkiej Brytanii, który mówi jedenastoma językami. Alex miał to szczęście, że jego mama jest w połowie Greczynką, więc w dzieciństwie mówiła do niego po angielsku, grecku i trochę po francusku. Jego ojciec pracował przez kilka lat w Japonii. Jako nastolatek Alex przebywał z rodzicami w Holandii. Nauczył się więc holenderskiego, a potem chcąc sprawdzić, jak ten język ewoluował w inny, uczył się języka afrikaans. Na uniwersytecie w Oxfordzie Alex studiuje niemiecki i rosyjski. Zna także hiszpański, włoski oraz hebrajski.
A dlaczego właśnie Alex, skoro na świecie jest tylu poliglotów? 
Myślę, że posiada on dwie ważne cechy:
- chęć komunikacji
- ciekawość językową
A co najważniejsze dodaje otuchy:
"The more you learn, the easier it gets." (Im więcej wiesz/uczysz się, tym jest łatwiej)
Myślę, że te słowa odnoszą się nie tylko do naszej wiedzy językowej, ale także tej pozajęzykowej. Nie uświadamiamy sobie, jak jest ona ważna w nauce języka.

MsCateZ

EFL teacher

I love teaching, I love eTwinning.

signature

0 komentarze:

Post a Comment